MALOSSI Insugningskoner kit 0516195 61188
El plazo se calculará al elegir el transporte
Beställ inom — för leverans omkring på fredag – tisdag den 13
Skickas från Tudela
Cuándo es más probable que llegue
- på fredag88%Más probable
- tisdag den 138%
- Más tarde4%
Calculado con 10223 entregas recientes
Fechas estimadas para España peninsular; se ajustarán con tu código postal y forma de entrega.
Datumet avser varan med längst leveranstid
IVA intracomunitario
La exención intracomunitaria puede aplicarse a una entrega a otro Estado miembro si el NIF-IVA es válido y el destino cumple los requisitos. La comprobación por sí sola no determina el tratamiento fiscal.
Cómo se comprueba el IVA¿Eres profesional del sector?
Puedes solicitar una cuenta profesional e indicar los datos de tu actividad. La solicitud queda pendiente de revisión; puedes consultar su estado en tu cuenta.
Más información sobre cuentas profesionalesCanarias, Ceuta y Melilla sin IVA español
El tratamiento depende del destino de entrega y de la coherencia de la dirección. Pueden corresponder IGIC, IPSI, aranceles u otros cargos locales.
Más información sobre destinos e impuestosKort, Bizum, banköverföring och finansiering. SSL på alla sidor.
Lagervara redo för leverans till konkurrenskraftiga priser. Kontrollera leveranstiden för ditt område.
Ring oss på 948 088 505 eller skriv till oss. Vi svarar på dina frågor och hjälper dig med beställningen.
PAR ALUMINIUMHORN till ORIGINALGASSPJÄLLSKROPP
MHR Insugningshorn är grädden på moset, absolut röd, på det mycket rikliga Malossi-kitet för T-Max 530. Ta ett djupt andetag.
Motorer är designade av människor och kanske därför liknar de varandra på något sätt. Faktum är att andningen är en av de viktigaste delarna av sportaktivitet, så att korrekt luftintag i en motor representerar en av de grundläggande punkterna att arbeta med.
Malossi har designat MHR Insugningshorn från grunden, paret horn avsedda för Yamaha T-Max 530 för att garantera bästa möjliga prestanda i kombination med tvåcylindriga 560 och resten av kitet för maxiscootern med tre gafflar, perfekt monterade på standard gasspjällskroppar och med original luftfilterbox.
Extraherade ur ett block av värdefull ergal, har diametrarna på MHR Insugningshorn designats för att bränsleflödet ska vara perfekt, nästan helt eliminera ojämnheter. Genom precisa simuleringar utförda med avancerad mjukvara har längden beräknats för att garantera perfekt fluidodynamisk prestanda och därmed öka kraften vid medelhöga och höga varvtal, det varvtalsområde där dynon har upptäckt en effektökning på två hästkrafter.
De fästs på original luftfilterbox med en gängad koppling och stängs med en O-ring. Otroligt enkla att installera och designade för att motstå korrosion och fukt som finns inuti insugningssystemet, tack vare anodiseringen, när de två delarna är installerade kommer de att vara perfekt anslutna, nästan helt eliminera ojämnheter.
Den sista touchen är den röda finishen och det lasergraverade Malossi-logotypen som en signatur. För ögat vill också ha sin del!
Produkter förbehållna uteslutande för tävlingar på avsedda platser enligt bestämmelser från behöriga sportsmyndigheter. Vi avsäger oss allt ansvar för felaktig användning.
- Märke
- MALOSSI
- Artikelnummer
- 61188
- Vikt
- 1 kg
- Status
- Ny
Kompatibla fordon
Enligt uppgifter från tillverkaren är denna artikel kompatibel med följande fordon.
| Märke och modell | Årsmodeller |
|---|